SMO triatlonteam
 

Ironman 70.3 Antwerp (door Randal De Keyzer)

E-mail Print PDF

imantwerp2010Om 8u werd er verzamelen geblazen aan het bekend vertrekpunt 'den Hubo' in Eeklo om richting Antwerpen te rijden.

Tussen de meer dan 1200 atleten stonden volgende SMO’ers aan de start : Bij de heren: Dominic, Joury, Michael, Fredje, en Stephane. Bij de dames: Melanie, Mieke Dupont, Ise en Roos.
De Marc Herremans classic, officieel de Antwerp Iron Man 70.3 wordt steeds internationaler! Met topatleten uit binnen en buitenland aan de start. Enkele namen:  Vanhoenacker, Beke, Jammaer, Aernouts, Van Lierde, Andersson, Bockel, Diederen enz… 65% van de deelnemers kwam uit het buitenland.

Voor 9u waren we reeds op de parking in Antwerpen. Terwijl de atleten hun wisselzone in orde maakten namen Ermé en ik nog eens het fietsparcours door waar we de renners zouden gaan spotten. We kozen voor “Lillobrug”.
imantwerp2010-2Om 11u werd de start gegeven (2km zwemmen, 90 km fietsen en 21km lopen), voor de eerste maal werd er in Antwerpen gestart in waves. Nooit meer doen zou ik zeggen!! Zowel voor deelnemers als supporters is het bijna niet te volgen wie in welke positie rijdt of loopt. Om naar de start te gaan kozen we om door de voetgangerstunnel naar Linkeroever te gaan (geen fietsen mee...). Daar aangekomen was de afstand naar de start toch nog verder dan ik gedacht had. Aangezien we (Allez ik toch en de rest moet dan volgen) gekozen hadden om de renners uit de Waaslandtunnel te zien komen moesten we de startplaats al om kwart voor 11 verlaten. Voor de pro’s waren we te laat maar de SMO’ers konden we nog aanschouwen. Fredje had terug super gezwommen (later bleek de 11e tijd). Nadien volgde Joury, Michael, Dominic en Melanie voor de rest hadden we geen tijd want we moesten naar Lillobrug. Samen met co-piloot Ermé, Greta en Darline waren we net op tijd (gelukkig was de brug niet gedraaid) om Joury te zien passeren. Michael volgde op 1’30” en ook Dominic hield heel goed stand. Stephane was super gefocust want hij zag ons een paar keer niet staan. Bij de vrouwen konden we niet goed uitmaken wie zich waar bevond daar Melanie en Mieke in een verschillende wave gestart waren. Op dit punt konden we de renners 4x zien passeren. Aan de kop van de wedstrijd reed Andersson alle tegenstand op een hoopje. Aan km 50 volgden Vanhoenacker, Van Lierde, Bockel en Aernouts (wat een remonte) reeds op meer dan 4 minuten. Beke en Diederen kwamen door op meer dan 7 minuten. Michael kwam steeds dichter bij Joury. Bij de laatste doortocht had Andersson zijn voorsprong nog uitgebouwd op de achtervolgers tot 5’20 en Beke volgde reeds op 11’. Michael had terug “superbenen” want Joury volgde reeds op 1’. Uit de achtergrond (ze startte immers in een latere wave) schoof Mieke, zoals steeds met een “groot verzet”, op naar de voorste gelederen. Nadien was het voor ons racen tegen de klok om op tijd in Antwerpen City te zijn voor het lopen. Er moesten 3 ronden van 7km afgelegd worden. We waren ruim op tijd om alle SMO’ers hun eerste ronde te zien lopen.
imantwerp2010-3Michael kwam als eerste door gevolgd door Joury en Dominic (beiden hadden wel een strafronde aan hun been). Andersson moest zijn inspanning van het fietsen bekopen met een inzinking en toch wel verrassend liep debutant op de halve afstand, Bart Aernouts, naar de overwinning voor Marino Vanhoenacker en de Luxemburger Dirk Bockel. Michael legde beslag op een prachtige 11e plaats en won zijn age-group. Zonder waves  en een paar tegenslagen was een 8ste plaats mogelijk volgens mij. Tragere atleten werden zowel tijdens het zwemmen als het fietsen snel ingehaald en hinderden de snelste age-groupers (zie foto). Joury werd 17e, zonder strafronde was top 13 haalbaar. Dominic had zijn beste wedstrijd van het seizoen en werd 56ste (dat ziet er goed uit voor Kopenhagen). Stephane werd 86ste. Fredje debuteerde op zijn eerste halve met een knappe 149e plaats. Bij de dames won Sofie Goos, Mieke Dupont werd 6e en Melanie 7e en beiden wonnen ook hun age-group. Roos De Raedt maakte er een doorgedreven training van en werd knap 4e in haar leeftijdscategorie. Ise Flo eindigde op een achtste plaats binnen haar leefijdscategorie.

Alles werd afgesloten met een etentje bij een Antwerpse Italiaan. Aan alle atleten proficiat en bedankt voor het mooi dagje topsport.

Randal

(bekijk de foto's in het album!)

Laatst aangepast ( woensdag, 11 augustus 2010 09:02 )  

Promo filmpje SMO

start_frame_promo_smo

Klik hier om het promofilmpje opnieuw te bekijken.

Sponsors

smo_banner

SMO bvba

hubo_banner

HUBO Eeklo
cycloon_banner
Fietsen Cycloon - Kaprijke

deRosteMuis_banner
Restaurant De Roste Muis

subsidiecenter_banner
Subsidiecenter vzw

Partners

  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator